Акција

Коњак и Армањак

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Janneau VSOP
Армањак ALC 40% - е специфичен тип на Француско бренди од регионот Армањак кој е уште познат како место на почетоците на француското бренди далеку пред да почне да се произведува светски познатиот француски коњак. Армањакот во 14 век се користел и како лек за повеќе болести. Се произведува со еднократна дестилација на вино добиено од грозјето Ar..
1,670 MKD
без ДДВ: 1,415 MKD
Remy Martin XO
..
10,680 MKD
без ДДВ: 9,051 MKD
Martell Creation Grand Extra
..
20,465 MKD
без ДДВ: 17,343 MKD
Courvoisier XO
..
9,790 MKD
без ДДВ: 8,297 MKD
Hennessy Fine De Cognac (VSOP)
..
2,465 MKD
без ДДВ: 2,089 MKD
Hennessy XO
..
9,790 MKD
без ДДВ: 8,297 MKD
Courvoisier V.S
..
1,815 MKD
без ДДВ: 1,538 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Courvoisier V.S.O.P
..
2,465 MKD
без ДДВ: 2,089 MKD
Hennessy V.S
..
1,815 MKD
без ДДВ: 1,538 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Martel V.S
..
1,695 MKD
без ДДВ: 1,436 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Remy Martin V.S
..
2,525 MKD
без ДДВ: 2,140 MKD
Martell V.S.O.P Medaillon
..
2,350 MKD
без ДДВ: 1,992 MKD
Remy Martin V.S.O.P
..
2,765 MKD
без ДДВ: 2,343 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Camus V.S
Camus V.S
700 ml
..
1,675 MKD
без ДДВ: 1,419 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Camus V.S.O.P
..
2,260 MKD
без ДДВ: 1,915 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa