Chateau Kamnik Fume Blanc

Chateau Kamnik Fume Blanc
Chateau Kamnik Fume Blanc
Цена: 610 MKD
без ДДВ: 517 MKD
Потребни наградни поени: 50
Производител: Château Kamnik
Шифра на производ: 200000315
UPC:

Волумен [ml] : 750
Тип : Совињон Бланк
Берба : 2015
Стил Суво
ALC [%/vol] : 12,5
Потекло : Македонија - Повардарје
Група : Барик
температура на послужување [°C] 10-12
Достапност (кол. на залиха): На залиха

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош            Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa