Korlat Syrah

Korlat Syrah
Korlat Syrah
Цена: 900 MKD
без ДДВ: 763 MKD
Производител: Badel 1862
Шифра на производ: 200000372
UPC:

Волумен [ml] : 750
Сорта Сира / Шираз
Стил Суво
ALC [%/vol] : 14
Потекло : Хрватска - Далматинска Загора - Бенковац - Станковци
Група : Црвено Вино
Награди Gold - Vinitaly Verona Gold - Concours mondial de Bruxelles Silver - Vinalies Internationales Paris Bronze - Decanter World Wine Award London Bronze - International Wine Chalenge London
Достапност (кол. на залиха): На залиха

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош            Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa