Pinot Grigio Seven Numbers

Pinot Grigio Seven Numbers
Pinot Grigio Seven Numbers
Цена: 690 MKD
без ДДВ: 585 MKD
Производител: Puklavec Family Wines
Шифра на производ: 200000418
UPC:

Микро локација Бр. 3
Берба : 2017
Сорта Сив Пино
Стил Суво мирно вино
ALC [%/vol] : 13.5
Потекло : Словенија
Група : Комплексно овошен, нежно зреен во буре од славонски даб
Вински Регион Подравина
Награди Победник на Global Pinot Grigio Masterers London | Сребро - Декантер
температура на послужување [°C] 10-12
Достапност (кол. на залиха): На залиха

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош            Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa