Акција

Ирска

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Jameson
Jameson
700 ml
..
1,130 MKD
без ДДВ: 958 MKD
Jameson RedBreast 12 YO
Jameson Redbreast - мирис на цреша и ванила, голем и провокативен во устата со ирска слаткоречивост, нуди нежен долг и учтив финиш. ..
2,180 MKD
без ДДВ: 1,847 MKD
Jameson Gold Reserve
Jameson Gold Reserve - нежен мирис на даб преплетен со сладуникава ванила и карамел побогат и подебел од основниот Jameson и 12 годишниот. По вкус, нежен , лесен и сладуникав, солен карамел, ванила, многу нежна нота на дабено и чад, краток финиш. ..
3,430 MKD
без ДДВ: 2,907 MKD
 Jameson Limited Reserve 18 YO
..
5,300 MKD
без ДДВ: 4,492 MKD
Bushmills Black
..
1,440 MKD
без ДДВ: 1,220 MKD
Tullamore Dew 12YO
..
2,140 MKD
без ДДВ: 1,814 MKD
Bushmills White Label
..
1,040 MKD
без ДДВ: 881 MKD
Tullamore Dew
..
1,310 MKD
без ДДВ: 1,110 MKD
Tullamore Dew
..
1,015 MKD
без ДДВ: 860 MKD
Jameson Special Reserve 12 YO
Jameson 12 Year Old Special Reserve, with its robust full bodied flavour, is a warm welcoming handshake into the Reserves whiskey family. Originally known as '1780' after the year of foundation of the Jameson distillery in Dublin's Bow Street, it was renamed in 2002 to reflect its minimum 12 years of maturing in bourbon and most d..
2,065 MKD
без ДДВ: 1,750 MKD
Paddy
Paddy
700 ml
Paddy - ирско виски, свежи и живи мириси, со благ и мекан вкус, траги од ванила и мед. Сладоста нежно бледее во финишот. ..
1,140 MKD
без ДДВ: 966 MKD
Bushmills Single Malt 10YO
..
1,990 MKD
без ДДВ: 1,686 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa