Акција
Ballantine's Finest
1,105 MKD 888 MKD
Drinkopoly
1,600 MKD 1,400 MKD
Famous Grouse
785 MKD 699 MKD
Ouzo 7
Ouzo 7
2000 ml
750 MKD 680 MKD

Вина

Подобри го барањето

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Filovski Vranec
  ..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Kamnik Pinot Noir
..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Chateau Kamnik Sauvignon Blanc
..
565 MKD
без ДДВ: 479 MKD
Perrier Jouet Belle
..
10,600 MKD
без ДДВ: 8,983 MKD
Barolo di Marchesi
Комплексно буке на ружи и цреши со елегентна композиција на зрели овошја, печен орев и минерални ноти. Ова вино и сега е убаво, но ќе биде во врвот за некои две до три години. По тој период треба да се биде прекрасно питко за уште четири до пет години. Небјоло е променлива сорта како во однос на неговиот блед изглед, така и во однос на..
3,270 MKD
без ДДВ: 2,771 MKD
Domaine de Baron Arques
    ..
6,015 MKD
без ДДВ: 5,097 MKD
MUMM Cordon Rouge Brut
..
2,355 MKD
без ДДВ: 1,996 MKD
Brunello di Montalcino - Fattoria dei Barbi
Ароми на црни цреши и малини низ целата содржина на ова полно вино, преполнето со танини и богато, сочно овошје. Всушност концентрацијата на овошје иако импресивна, е добро урамнотежена и со облик. Виното се отвора со мириси на тутун, грмушки и зачини, кои полека преминуваат во вкусот црни цреши. Кон средината виното ја открива својата зачудувач..
3,920 MKD
без ДДВ: 3,322 MKD
Acacia Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Chianti Santa Cristina Superiore
Белешка за дегустација Рубин црвена боја со виолетови нианси. Интензивни свежи овошни ароми со пријатни цветни ноти. Добро структуирано, издашено меко и складно. Слатки танини и продолжен вкус на овошје во финишот. Предлози за служење Служете на темперетура помеѓу 16-18ºC. Благодарејќи на овошните карактеристики ова вино складно одговоара..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Nero d'Avola Zisola
Едно големо винско семејство, маѓепсано од Сицилија, ја открило Зисола во близина Ното - регион со ретка убавина. Ова вино правено со мајсторска вештина и знаење, кое зреело 10 месеци во мали дабови буриња, се појавува како елегантно и концентрирано со огромна длабина. ..
855 MKD
без ДДВ: 725 MKD
Aura Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Филовски Темјаника
  Берба: 2009  Промовирано: 20 март 2010  Количина: 8 000 шишиња  Алкохол: 11,2%  Состав: 100% Темјаника    Опис:    Нашата Темјаника претставува квалитетно суво бело вино од сортата Темјаника, локален тип на сортата Muscat Blanc a Petits Grains. Оваа сорта се истакнува меѓ..
370 MKD
без ДДВ: 314 MKD
Chardonnay Barrel Fermented
Read more about this wine www.terroir.mk/wine-tasting-notes  ..
735 MKD
без ДДВ: 623 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Chateau Kamnik Pinot Grigio
Виното е добиено 100% од сортата Пино Гриџо (Pinot Grigio) , од сопствените насади во непосредна близина  на винаријата Chateau Kamnik. Се одликува со карактеристична сламесто бледа боја со зеленикави нијанси. Мирисот е свеж, овошен, типичен за сортата и потсетува на бело овошје, пред сè јаболка и круши. Вкусот е полн, сортен, со ..
565 MKD
без ДДВ: 479 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa