Акција

Зајакнати Вина

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Muscat White
..
645 MKD
без ДДВ: 547 MKD
Port Wine
Port Wine
500 ml
..
610 MKD
без ДДВ: 517 MKD
Kagor
Kagor
500 ml
..
810 MKD
без ДДВ: 686 MKD
Porto Ferreira Branco
Сорта на грозје: малвазија фина, кодега, рабигато, жоавео. Карактеристики: Сламесто жолт сјај и свежа но интензивна арома со атрактивни растителни и овошни тонови. Меко и добро балансирано, богато и полно вино со дополнителна комплексност и благородност од внимателното зреење во дрвени буриња. Сервирање: Оладено, само или со суво овошје ..
930 MKD
без ДДВ: 788 MKD
Porto Ferreira Ruby
  Сорта на грозје: торига франка, торига национал, тинта барока, тинт као, тинта рориж и тинта амарела Карактеристики: Интензивен рубин црвен сјај. Силна арома на многу зрело овошје, фино избалансирано преку природното зреење во дрво. Полно тело и богато, има добар баланс поме”у слаткоста и танините што му дава уникатен карактер и а..
930 MKD
без ДДВ: 788 MKD
Porto Ferreira Tawny
  Сорта на грозје: торига францеза, торига национал, тинта барока, тинт као и тинта рориж Карактеристики: Убав црвен сјај со светли тонови. Свежа и слаткаста арома што потсеќа на зачини и суво овошје добиена од зреењето во дабово буре. Елегантно вино со добар баланс поме”у зрелите танини и слаткоста. Атрактивен и долг финиш. Сер..
930 MKD
без ДДВ: 788 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa