Акција

Црвени Вина

Подобри го барањето

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Filovski Vranec
  ..
350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Nero d'Avola Zisola
Едно големо винско семејство, маѓепсано од Сицилија, ја открило Зисола во близина Ното - регион со ретка убавина. Ова вино правено со мајсторска вештина и знаење, кое зреело 10 месеци во мали дабови буриња, се појавува како елегантно и концентрирано со огромна длабина. ..
855 MKD
без ДДВ: 725 MKD
Bela Voda rouge
..
1,065 MKD
без ДДВ: 903 MKD
Brzanov Tempranillo Reserva
..
1,275 MKD
без ДДВ: 1,081 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Domaine de Baron Arques
    ..
6,015 MKD
без ДДВ: 5,097 MKD
Aura Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Aminta Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Chianti Santa Cristina Superiore
Белешка за дегустација Рубин црвена боја со виолетови нианси. Интензивни свежи овошни ароми со пријатни цветни ноти. Добро структуирано, издашено меко и складно. Слатки танини и продолжен вкус на овошје во финишот. Предлози за служење Служете на темперетура помеѓу 16-18ºC. Благодарејќи на овошните карактеристики ова вино складно одговоара..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Veritas Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Mazzei, Castello Di Fonterutoli Chianti Classico
Ова вино е направено од овошја собрани од сите Мацеи (Mazzei) винарии. Огромно присуство на овошје, многу чисто, со интензивен, темен стил. Меко и претежно кремасто во вкусот, очигледно младо, но добро составено. Следната нота во вкусот не покажува отворено присуство на даб и покрај тоа што е младо с’е до завршетокот каде има доста карактер. Одл..
1,905 MKD
без ДДВ: 1,614 MKD
Verdot Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Graffigna Centenario Reserva Malbec
..
760 MKD
без ДДВ: 644 MKD
Axios Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Barbaresco Marchesi di Barolo
Небјоло е променлива сорта како во однос на неговиот блед изглед, така и во однос на карактерот на танините и дава некои од најмиризливите и богати по вкус вина. Иако, општо средно-полно вино, овие вина поседуваат најмиризливи ароми на ружи и анасон и длабоки вкусови на цреша, копка од помаранџа, како субтелни тонови на зелени билки. Привле..
2,770 MKD
без ДДВ: 2,347 MKD
Elixir Cabernet Franc
..
3,260 MKD
без ДДВ: 2,763 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa