Акција

Чиле

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Santa Digna Syrah
..
800 MKD
без ДДВ: 678 MKD
Santa Digna Cabernet Sauvignon
  Сорта на грозје: Каберне Совињон.  Карактеристики:  - Бистра рубин боја; - Арома на ликер и шумско овошје; - Силно, со нежни танини и долг елегантен финиш. Сервирање: Се сервира на 18° C. Идеален придружник на оброци од црвено месо и месо на скара. ..
730 MKD
без ДДВ: 619 MKD
Santa Digna Merlot
  Сорта на грозје: мерло.  Карактеристики:  - Интензивна арома на слива и боровница со нијанса на ванила; - Атрактивна и елегантна палета од вкусови, долг финиш. Се сервира на 18°C. Идеален придружник на бело месо и печена, пржена или риба на скара.    ..
730 MKD
без ДДВ: 619 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Escudo Rojo Maipo
..
1,045 MKD
без ДДВ: 886 MKD
Espiritu de Chile Cabernet Sauvignon
Сорта на грозје: Совињон блан.  Карактеристики:  - Арома на зрело тропско овошје; - Интензивен и свеж вкус со долготраен и пријатен завршеток. Сервирање: Се сервира на 10° C, како аперитив, со умерено зачинети јадења од риба или друга полесна хранa. ..
550 MKD
без ДДВ: 466 MKD
Espiritu de Chile Carmenere
  ..
550 MKD
без ДДВ: 466 MKD
Mapu Cabernet Sauvignon-Carmenere
..
735 MKD
без ДДВ: 623 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa