Акција

Италија

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Mazzei, Castello Di Fonterutoli Chianti Classico
Ова вино е направено од овошја собрани од сите Мацеи (Mazzei) винарии. Огромно присуство на овошје, многу чисто, со интензивен, темен стил. Меко и претежно кремасто во вкусот, очигледно младо, но добро составено. Следната нота во вкусот не покажува отворено присуство на даб и покрај тоа што е младо с’е до завршетокот каде има доста карактер. Одл..
1,905 MKD
без ДДВ: 1,614 MKD
Barbaresco Marchesi di Barolo
Небјоло е променлива сорта како во однос на неговиот блед изглед, така и во однос на карактерот на танините и дава некои од најмиризливите и богати по вкус вина. Иако, општо средно-полно вино, овие вина поседуваат најмиризливи ароми на ружи и анасон и длабоки вкусови на цреша, копка од помаранџа, како субтелни тонови на зелени билки. Привле..
2,770 MKD
без ДДВ: 2,347 MKD
Ripasso della Valpolicella - Cecilia Beretta
..
1,485 MKD
без ДДВ: 1,258 MKD
Barolo di Marchesi
Комплексно буке на ружи и цреши со елегентна композиција на зрели овошја, печен орев и минерални ноти. Ова вино и сега е убаво, но ќе биде во врвот за некои две до три години. По тој период треба да се биде прекрасно питко за уште четири до пет години. Небјоло е променлива сорта како во однос на неговиот блед изглед, така и во однос на..
3,270 MKD
без ДДВ: 2,771 MKD
Brunello di Montalcino - Fattoria dei Barbi
Ароми на црни цреши и малини низ целата содржина на ова полно вино, преполнето со танини и богато, сочно овошје. Всушност концентрацијата на овошје иако импресивна, е добро урамнотежена и со облик. Виното се отвора со мириси на тутун, грмушки и зачини, кои полека преминуваат во вкусот црни цреши. Кон средината виното ја открива својата зачудувач..
3,920 MKD
без ДДВ: 3,322 MKD
Chianti Santa Cristina Superiore
Белешка за дегустација Рубин црвена боја со виолетови нианси. Интензивни свежи овошни ароми со пријатни цветни ноти. Добро структуирано, издашено меко и складно. Слатки танини и продолжен вкус на овошје во финишот. Предлози за служење Служете на темперетура помеѓу 16-18ºC. Благодарејќи на овошните карактеристики ова вино складно одговоара..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Nero d'Avola Zisola
Едно големо винско семејство, маѓепсано од Сицилија, ја открило Зисола во близина Ното - регион со ретка убавина. Ова вино правено со мајсторска вештина и знаење, кое зреело 10 месеци во мали дабови буриња, се појавува како елегантно и концентрирано со огромна длабина. ..
855 MKD
без ДДВ: 725 MKD
Fantinel S'Helena Refosco
..
840 MKD
без ДДВ: 712 MKD
Fantinel S'Helena Cabernet Sauvignon
Едно од најдобрите Фриулијански црвени вина оплеменето во „Алиер" и „Неверс" дабови буриња и дистинктивно по неговиот оригинален, одлучен, но сепак нежен вкус. Боја: интензивно со неговата рубин црвена боја, со нијанси на гранат. Арома: интензивни ароми на шубрак и зачини. Вкус: полно, одлично „тело".   Tемпература на сервир..
840 MKD
без ДДВ: 712 MKD
Fantinel Roncaia Merlot
Ова вино е богато Мерло со длабоки, темни ноти на бобинки и траги на какао, билки и мириси на почвата во која е одгледувано, со мека структура. Кадифено, ова Мерло веднаш станува привлечно и одлична избор наместо сличното со повеќе танини Бордо.   ..
1,080 MKD
без ДДВ: 915 MKD
Villa Antinori Santa Cristina
Ова вино се карактеризира со рубин-црвена боја, со мало присуство на виолетови нијанси. Има интензивна арома, со присуство на свежо овошје и пријатни цветни ноти. Добра структура, тоа е добро заокружено, хармонично и богато во вкусот. Завршетокот се одликува со слатки танини и долг повкус на овошје од кое ова вино е создадено.  Препорач..
615 MKD
без ДДВ: 521 MKD
Tignanello Villa Antinori
..
3,840 MKD
без ДДВ: 3,254 MKD
Villa Antinori Rosso
Ова вино се карактеризира со рубин-црвена боја, со мало присуство на виолетови нијанси. Има интензивна арома, со присуство на свежо овошје и пријатни цветни ноти. Добра структура, тоа е добро заокружено, хармонично и богато во вкусот. Завршетокот се одликува со слатки танини и долг повкус на овошје од кое ова вино е создадено.  Препорач..
795 MKD
без ДДВ: 674 MKD
Mazzei Belguardo Serrata
..
775 MKD
без ДДВ: 657 MKD
Villa Antinori Rosso
Ова вино се карактеризира со рубин-црвена боја, со мало присуство на виолетови нијанси. Има интензивна арома, со присуство на свежо овошје и пријатни цветни ноти. Добра структура, тоа е добро заокружено, хармонично и богато во вкусот. Завршетокот се одликува со слатки танини и долг повкус на овошје од кое ова вино е создадено.  Препорач..
365 MKD
без ДДВ: 309 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa