Brusani Vranec unfiltered

Brusani Vranec unfiltered
Brusani Vranec unfiltered
Цена: 385 MKD
без ДДВ: 326 MKD
Потребни наградни поени: 35
Производител: Brusani
Шифра на производ: 200000078
UPC: 5318000001114

Волумен [ml] : 750
Тип : Вранец 100%
Берба : 2011
ALC [%/vol] : 14
Потекло : Македонија - Тиквеш
Група : барик
Достапност (кол. на залиха): На залиха

БРУШАНИ ВРАНЕЦ 2010
Дегустациона Белешка 

Изглед :  Средно пурпурна боја, ниско замаглено (unfiltered), солзеникаво / долги нозе
Нос :         Чист, среден(+) интензитет, ароми на темно овошје: црна рибизла, зрела цреша,
                  сушена слива зачинето со траги од ванила.
Непце :   Суво, средни киселини лежерно балансирани со средно(+) танини и алкохол,
                  полно тело со среден вкус на малина и долг финиш зачинет со ванила.

Има потенцијал за стареење.
Температура на сервирање 18-19(°C)
Послужете со месо од скара или печење, дивеч, чоколаден колач


http://brusani.mk/

Напишете коментар или оценка

Вашето име:


Вашиот коментар: Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош            Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa