Акција

Јужна Африка

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Golden Kaan Shiraz
..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Golden Kaan Pinotage
Историја Пинотаж е сорта на грозје која е создадено во Јужна Африка 1925 година од страна професорот Абрахам Исак Перолд од Stellenbosch  универзитетот. Перолд пробал да комбинира со најквалитетните сорти, силнте Хермитаж и Пинот Ноир, сорти од кои се добива прекрасно грозје но може често да е тешко за одгледување. Потекло Јужноасфрик..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
Golden Kaan Cabеrnet Sauvignon
..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa