Акција

Бели Вина

Подобри го барањето

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Филовски Темјаника
  Берба: 2009  Промовирано: 20 март 2010  Количина: 8 000 шишиња  Алкохол: 11,2%  Состав: 100% Темјаника    Опис:    Нашата Темјаника претставува квалитетно суво бело вино од сортата Темјаника, локален тип на сортата Muscat Blanc a Petits Grains. Оваа сорта се истакнува меѓ..
370 MKD
без ДДВ: 314 MKD
Fiano
Fiano
750 ml
..
450 MKD
без ДДВ: 381 MKD
Graffigna Centenario Pinot Grigio Reserva
..
1,045 MKD
без ДДВ: 886 MKD
Moscatel Mural DE Favaios
..
735 MKD
без ДДВ: 623 MKD
Acacia Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Torres Vina Sol
..
475 MKD
без ДДВ: 403 MKD
Пивка Траминец
  Се препорачува како аперитив со различни слатки задоволства. Најдобро да се служи на 10-12 ° C ..
325 MKD
без ДДВ: 275 MKD
Jermann Pinot Grigio
Берба: 2008 Сотсав: Пинот Гриџо 100%  Ова вино се одликува со интензивна сламено-жолта боја и нежни сенки на ружа; неговотa aroma е доволно овошнa и интензивнa, со одлична постојаност. Во вкусот полно, „весело" и посебно добро избалансирано. Тропикалните ароми Ве водат кон полно тело, со богатство на овошје, корка од помаранџа и по ..
850 MKD
без ДДВ: 720 MKD
Jermann Chardonnay
Берба: 2008 Сотсав: Шардоне 100%  Прекрасна сламено-жолта боја, со зеленкаст одсјај; интензивна, овошно буке (банани и рани зрели јаболка) лесно ароматично; карактеристични мирисни и ароматични ноти за оваа сорта, одлична постојаност. Препорачуваме да се сервира на температура од 10-12’С ..
850 MKD
без ДДВ: 720 MKD
Бовин Ризлинг
Ова вино се одликува со најпрепознатлива арома типична за сортата Ризлинг, со карактеристична „зелена нота„. Виното се разликува по препознатливиот, одличен мирис - свеж, овошен и помешан со цветни мириси, со субтилна киселост карактеристична во завршетокот. Вкусот е свеж, со присуство на праски и кајсии. Најсоодветно е кога е сервиран..
420 MKD
без ДДВ: 356 MKD
Bela Voda blanc
..
1,065 MKD
без ДДВ: 903 MKD
Laurent Miquel Chardonnay
    ..
850 MKD
без ДДВ: 720 MKD
Domaine Lepovo Chardonnay
..
1,350 MKD
без ДДВ: 1,144 MKD
Torres Grand Vina Sol
..
740 MKD
без ДДВ: 627 MKD
Fantinel S'Helena Pinot Grigio
Берба: 2008  Количина: 4 000 шишиња  Алкохол: 12.5%  Соодветна почва, ретка и идеална микроклима и ете, високо квалитетно Пино Гриџо. Боја: интензивна сламено-жолта со бакарни нијанси. Буке: ароматично, овошно, како свежо сушена слама, бадеми и костени. Вкус: суво, помалку танинско. Температу..
840 MKD
без ДДВ: 712 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa