Акција

Чиле

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Santa Digna Chardonnay
Сорта на грозје: Шардоне.  Карактеристики:  - Сјајна бледо жолта боја со зелени тонови; - Арома на егзотично овошје (манго, кајсија) збогатена со ванила и кокос; - одличен баланс меѓу јачината (шеќер, алкохол) и киселините. Сервирање: Се сервира на 10° C. Идеален придружник на оброци од печена риба, ќурка или пилешк..
620 MKD
без ДДВ: 525 MKD
Escudo Rojo Chardonnay
..
1,045 MKD
без ДДВ: 886 MKD
Santa Digna Sauvignon Blanc
Сорта на грозје: Совињон блан.  Карактеристики:  - Арома на зрело тропско овошје; - Интензивен и свеж вкус со долготраен и пријатен завршеток. Сервирање: Се сервира на 10° C, како аперитив, со умерено зачинети јадења од риба или друга полесна хранa. ..
620 MKD
без ДДВ: 525 MKD
Mapu Sauvignon Blanc-Chardonnay
Сорта на грозје: Совињон блан и шардоне Карактеристики:  - Арома на зрело тропско овошје; - Интензивен и свеж вкус со долготраен и пријатен завршеток. Сервирање: Се сервира на 10° C, како аперитив, со умерено зачинети јадења од риба или друга полесна хранa. ..
735 MKD
без ДДВ: 623 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa