Акција

Франција

Франција
Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Laurent Miquel Chardonnay
    ..
850 MKD
без ДДВ: 720 MKD
J.P. Chenet Colombard-Sauvignon
Алкохол: 11% Регион: Cotes de Gascogne Температура на сервирање: 10-12'C. Препорачуваме со: риба, школки и јадења од макарони или шпагети. ..
240 MKD
без ДДВ: 203 MKD
Cepages Sauvignon Blanc
    ..
910 MKD
без ДДВ: 771 MKD
J.P. Chenet Chardonnay Reserve
Алкохол: 11% Регион: Cotes de Gascogne Температура на сервирање: 10-12'C. Препорачуваме со: риба на скара, пилешко месо и некои видови сирење како што е моцарела. ..
340 MKD
без ДДВ: 288 MKD
Baron D' Arignac Chardonnay
Алкохол: 12% Регион: Бургоњ Температура на сервирање: 10-12'C. Боја: Јасна, светло златна со зелени нијанси Арома: Изразен мирис од багремов цвет, тропско овошје со примеси на ананас. Препорачуваме со: риба на скара, пилешко месо и некои видови сирење како што е моцарела.   ..
200 MKD
без ДДВ: 169 MKD
Buxy Chardonnay
Сорта на грозје: Шардоне. Карактеристики: - Бистро вино со жолта бледо златна боја. - Цветен мирис што потсеќа на див трендафил и багрем. - Ароматично вино со чист и пријатен вкус. Сервирање: Едноставно вино со убав вку кое се сервира на 11 до 13 C како аперитив или со едноставни јадења од риба или бело месо, како..
780 MKD
без ДДВ: 661 MKD
Buxy Aligote
Сорта на грозје: Aлиготе. Карактеристики: - Свежо вино со светла златеста боја. - Мирисот открива растителни и свежи овошни ароми. - Во уста е меко и ароматично, со вкус на бело растение и лешник. Сервирање: На 11 до 13 C како аперитив или со омлети, риба во бел сос, морска храна посебно остриги, козјо сирење. ..
765 MKD
без ДДВ: 648 MKD
Cadet d OC Chardonnay
Сорта на грозје: Шардоне. Карактеристики: - Бистро вино со жолтo златна боја. - Изразен мирис на праска и бели цветови. - Ароматично вино со чист и пријатен вкус. Сервирање: Едноставно вино со убав вкус кое се сервира на 10 до 11 C како аперитив или со едноставни јадења од риба или бело месо.   ..
805 MKD
без ДДВ: 682 MKD
Cadet d OC Sauvignon Blanc
Сорта на грозје: Совињон бланк. Ова вино има прекрасна светло жолта боја со зелени нагласува. Високо интензивнi, овошни ароми, особено грејпфрут, со цветни допир.   Сервирање: Едноставно вино со убав вкус кое се сервира на 10 до 11 C како аперитив или со едноставни јадења од риба или бело месо.   ..
805 MKD
без ДДВ: 682 MKD
Mouton Cadet Blanc
    ..
870 MKD
без ДДВ: 737 MKD
Reserve Mouton Cadet Blanc
    ..
1,270 MKD
без ДДВ: 1,076 MKD
Bordeaux Baron Blanc
    ..
735 MKD
без ДДВ: 623 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa