Акција

Италија

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Jermann Pinot Grigio
Берба: 2008 Сотсав: Пинот Гриџо 100%  Ова вино се одликува со интензивна сламено-жолта боја и нежни сенки на ружа; неговотa aroma е доволно овошнa и интензивнa, со одлична постојаност. Во вкусот полно, „весело" и посебно добро избалансирано. Тропикалните ароми Ве водат кон полно тело, со богатство на овошје, корка од помаранџа и по ..
850 MKD
без ДДВ: 720 MKD
Jermann Chardonnay
Берба: 2008 Сотсав: Шардоне 100%  Прекрасна сламено-жолта боја, со зеленкаст одсјај; интензивна, овошно буке (банани и рани зрели јаболка) лесно ароматично; карактеристични мирисни и ароматични ноти за оваа сорта, одлична постојаност. Препорачуваме да се сервира на температура од 10-12’С ..
850 MKD
без ДДВ: 720 MKD
Fantinel S'Helena Pinot Grigio
Берба: 2008  Количина: 4 000 шишиња  Алкохол: 12.5%  Соодветна почва, ретка и идеална микроклима и ете, високо квалитетно Пино Гриџо. Боја: интензивна сламено-жолта со бакарни нијанси. Буке: ароматично, овошно, како свежо сушена слама, бадеми и костени. Вкус: суво, помалку танинско. Температу..
840 MKD
без ДДВ: 712 MKD
Fantinel Roncaia Refosco
Зрачи со длабока гранатна црвена, прошарана со рубин црвена нијанса, размирисано на меки, сочни овошја покажува прекрасни вкусови. Рефоско е прекрасно Фриулијанско вино направено од најфините гроздови од домородната сорта Рефоско дал Педунколо Россо. Грозјето се собира во октомври, од падините на брдата Нимис и одредена количина делумно се суши ..
1,440 MKD
без ДДВ: 1,220 MKD
Fantinel S'Helena Sauvignon
Берба: 2007 Количина: 2 000 шишиња  Алкохол: 12.5%  Лимитирано година на производство, резултат од грижливо и внимателно одбрани клонови, посебно корисна почва и микроклима, го прават ова Совињон изворедно Колио вино. Боја: сламено-жолта која со време преминува во златна. Буке: интензивно, припомнува жол..
840 MKD
без ДДВ: 712 MKD
Cormons Pinot Grigio
    ..
620 MKD
без ДДВ: 525 MKD
Fantinel S'Helena Friulano
Берба: 2008  Алкохол: 13%  Состав: Фриулано Ова вино се одликува со „живо-бела" боја, со нијанси на цитрус и деликатни мириси на бели цвеќиња и бадеми, меко и малку пикантно. Ова Фриули e вистински одлично; дел од историјата на ова подрачје. Препорачуваме со: предјадења/ салати, лесни супи, јадења со јајца или риб..
840 MKD
без ДДВ: 712 MKD
Cormons Pinot Grigio
    ..
270 MKD
без ДДВ: 229 MKD
Fantinel Borgo Tesis Chardonnay
Берба: 2007 Алкохол: 13%  Состав: Шардоне Вино со огромен карактер, кое во Grave del Friuli нашло идеална средина во која може да ги истакне сите свои најдобри карактеристики. Боја: сламено-жолта со зеленкасти нијанси. Буке: златен делишес јаболка и свежо печен леб. Вкус: дискретни ноти на мед, јаболка и цве..
485 MKD
без ДДВ: 411 MKD
Villa Antinori Campo Grande Orvieto
..
220 MKD
без ДДВ: 186 MKD
Fantinel Borgo Tesis Pinot Grigio
Берба: 2009 Алкохол: 13%  Состав: Пинот Гриџо Фино, елегантно вино, ценето ширум светот со избалансирани тонови, кои созреваат во тек на годината што следи по годината на берба. Боја: бакарни нијанси, сламено-жолто. Буке: овошен комплекс. Вкус: суво, лесно танинско. Препорачуваме со: предјадења/ салати, ..
485 MKD
без ДДВ: 411 MKD
Fantinel Roncaia Eclisse
Берба: 2007 Алкохол: 13.5%  Состав: Совињон бланк Препорачуваме со предјадења/ салати, макарони и рижото, лесни супи; одличен како аперитиф. Температура на сервирање од 10-12'C.   ..
1,080 MKD
без ДДВ: 915 MKD
Danzante Pinot Grigio
Берба: 2009 Сорта: Пино гриџо. Карактеристики: - Интензивна арома на цитрусно овошје; цветен мирис.  Вкусот е нежен, добро избалансиран, од тропско овошје и зачини, полно со свежина.  Се сервира на 10°C како аперитив или со зрнести плодови (лешници, бадеми), но исто така и со риба, морски плодови, пилешко и лесни сире..
665 MKD
без ДДВ: 564 MKD
Fantinel Borgo Tesis Merlot
  Ова е класично вино, чие име е дел од историјата на Фриули. Оплеменето во при процесот на зреење, во наградувани француски, дабови буриња, открива огромна хармонија и карактеристична личност.  Боја: рубин-црвенасо нијанси на гранат. Арома: тонови на малини, кога е младо. Вкус: растителен и полн.   Температура..
485 MKD
без ДДВ: 411 MKD
Villa Sandi Pinot Grigio
Берба: 2008 Алкохол: 12%  Состав: Пинот Гриџо Боја: бакарни нијанси, сламено-жолто. Арома: овошен комплекс. Вкус: суво, лесно танинско. Препорачуваме со: предјадења/ салати, лесни супи, јадења со јајца или риба, одлично како аперитиф. Температура на сервирање: 6-8'C.   ..
425 MKD
без ДДВ: 360 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa