Акција

Македонија - Фини Вина

Подобри го барањето

Прикажи: Листа / Мрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Филовски Темјаника
  Берба: 2009  Промовирано: 20 март 2010  Количина: 8 000 шишиња  Алкохол: 11,2%  Состав: 100% Темјаника    Опис:    Нашата Темјаника претставува квалитетно суво бело вино од сортата Темјаника, локален тип на сортата Muscat Blanc a Petits Grains. Оваа сорта се истакнува меѓ..
370 MKD
без ДДВ: 314 MKD
Chateau Kamnik Pinot Grigio
Виното е добиено 100% од сортата Пино Гриџо (Pinot Grigio) , од сопствените насади во непосредна близина  на винаријата Chateau Kamnik. Се одликува со карактеристична сламесто бледа боја со зеленикави нијанси. Мирисот е свеж, овошен, типичен за сортата и потсетува на бело овошје, пред сè јаболка и круши. Вкусот е полн, сортен, со ..
565 MKD
без ДДВ: 479 MKD
Acacia Private Reserve
..
649 MKD
без ДДВ: 550 MKD
Pinot Gris
..
495 MKD
без ДДВ: 419 MKD
Chateau Kamnik Premium Dry Temjanika
..
565 MKD
без ДДВ: 479 MKD
Chateau Kamnik Chardonnay Single Vineyard
..
565 MKD
без ДДВ: 479 MKD
Fiano
Fiano
750 ml
..
450 MKD
без ДДВ: 381 MKD
Chateau Kamnik Sauvignon Blanc
..
565 MKD
без ДДВ: 479 MKD
Венец Темјаника Кориjа
..
500 MKD
без ДДВ: 424 MKD
Chardonnay Barrel Fermented
Read more about this wine www.terroir.mk/wine-tasting-notes  ..
735 MKD
без ДДВ: 623 MKD
Врз основа на 1 оценки.
Golden Temjanika
..
880 MKD
без ДДВ: 746 MKD
Врз основа на 2 оценки.
Бовин Ризлинг
Ова вино се одликува со најпрепознатлива арома типична за сортата Ризлинг, со карактеристична „зелена нота„. Виното се разликува по препознатливиот, одличен мирис - свеж, овошен и помешан со цветни мириси, со субтилна киселост карактеристична во завршетокот. Вкусот е свеж, со присуство на праски и кајсии. Најсоодветно е кога е сервиран..
420 MKD
без ДДВ: 356 MKD
Bela Voda blanc
..
1,065 MKD
без ДДВ: 903 MKD
Domaine Lepovo Chardonnay
..
1,350 MKD
без ДДВ: 1,144 MKD
Пивка Траминец
  Се препорачува како аперитив со различни слатки задоволства. Најдобро да се служи на 10-12 ° C ..
325 MKD
без ДДВ: 275 MKD
UNIbank Diners credit_card MasterCard SecureCode Verified by Visa